Завершила роботу ХХІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання реформування правової системи»
- Юридичний Факультет

- 20 годин тому
- Читати 3 хв
12–14 червня 2026 року на озері Світязь відбулась ХХІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання реформування правової системи».
Організаторами заходу виступили Волинський національний університет імені Лесі Українки та Асоціація приватних виконавців Українивідбулася, а також Akademia Handlowa Nauk Stosowanych w Radomiu, Casimir Pulaski Radom University.

Відкриття конференції модерував декан юридичного факультету ВНУ імені Лесі Українки Антон Демчук, відзначивши особливу актуальність заявленої теми.
Конференцію урочисто відкрив вітальним словом ректор ВНУ імені Лесі Українки Анатолій Цьось, підкресливши важливість та актуальність тематики конференції, а також відмітивши саме юридичний факультет університету, який на переконання ректора стоїть в основі розвитку всього навчального закладу.
Продовжив секцію вступних слів народний депутат України, адвокат, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України Микола Стефанчук. Парламентар вкрай позитивно оцінив роботу інституту приватних виконавців України та запевнив у його підтримці.
«Саме приватні виконавці гарантують виконання справедливих судових рішень і захищають права громадян в повному обсязі. Мені дуже приємно, що відбулася професійна спільнота приватних виконавців. Ви стали тією потужною рушійною силою української держави, яка говоритьпро те, що в Україні є верховенство права, що в Україні діє правосуддя і що існує невідворотна юридична відповідальність за неправомірну поведінку. Це прекрасно і чудово. Також високу оцінку вашій професійній спільноті дають наші іноземні колеги. Це надзвичайно приємно, адже ми, рухаючись до Європейського Союзу, маємо гарантувати дотримання положень, закріплених в Конституції та інших законах. Дякую кожному з вас за цю непросту, потужну і натхненну роботу», – зазначив Микола Стефанчук у промові.
«Україні вкрай потрібна якісна правнича освіта з огляду на ту проблематику, з якою ми повсякчас маємо певні кризові тенденції. Професійність та фаховість є одними з ключових аргументів того, що український парламент міг би працювати на більшу потужність, більш динамічно та ефективно. Такі заходи надзвичайно важливі, оскільки вони фіксують поточну ситуацію, а фахівці, які працюють в практичній площині, можуть запропонувати бачення поточної ситуації та шляхи вирішення нагальних проблем, що можна констатувати в існуючому законодавстві», – додала народний депутат України Ірина Констанкевич.
Ігор Титла, начальник Львівського міжрегіонального управління Міністерства юстиції України, також запевнив у активній співпраці конструктивному діалозі з інститутом приватних виконавців.
«Львівське міжрегіональне управління Міністерства юстиції і приватні виконавці зацікавлені в наданні якомога якісніших послуг українським громадянам у сфері правосуддя. Для цього ми готові підтримувати конструктивний діалог з нашими колегами для вироблення оптимальних законодавчих рішень, що можна імплементувати в нормативно-правові акти», – зазначив Ігор Титла.
«Сьогоднішня конференція у партнерстві з Волинським національним університетом для Асоціації приватних виконавців України є унікальним досвідом, який поєднує в собі і науку, і практику. Наука в нашій діяльності дуже важлива – вона задає непорушний концептуальний фундамент, а практика щоденно перевіряє на міцність набуті теоретичні знання. Ми маємо надію на подальше успішне реформування української системи примусового виконання рішень, разом з колегами з Міністерства юстиції та українськими парламентарями», – зазначила Голова АПВУ Оксана Русецька на конференції.
«Тематика сьогоднішнього заходу надзвичайно важлива, оскільки саме по виконанню судового рішення суспільство оцінює рівень правосуддя загалом. Тому можемо говорити, що рівень взаємодії судової влади, органів суддівського самоврядування, зокрема Вищої ради правосуддя, та інституту приватних виконавців – це саме та база, яка є складовою процесу підвищення рівня довіри до правосуддя в Україні загалом», – відмітила Оксана Кваша, доктор юридичних наук, професор, заступник Голови Вищої ради правосуддя.
Заступник Міністра юстиції України з питань виконавчої служби Андрій Гайченко у своїй промові підкреслив важливість солідарної позиції між професією приватних виконавців та Міністерством, а також висловив сподівання на продовження роботи з вдосконалення законодавства у сфері примусового виконання рішень та активну залученість до цього процесу українських парламентарів.
«Я вірю в те, що Асоціації приватних виконавців по дорозі з Міністерством юстиції і є куди розвиватися. Це складний довгий шлях. Інше питання реформування системи примусового виконання рішень у відповідності до європейських стандартів – це цифровізація виконавчого провадження, яка має відкрити шлях до подальшої передачі приватним виконавцями деяких категорій рішень. Коли ми повністю виведемо виконавче провадження в цифру, це унеможливить багато видів зловживань з боку як державних, так і приватних виконавців. У прийнятті необхідного для цього законодавства я розраховую на підтримку парламенту», – зазначив у вітальній промові заступник Міністра юстиції України з питань виконавчої служби Андрій Гайченко.
«Статистика вказує на те, що левову частку, а саме більше половини всіх скарг проти України становить невиконання судових рішень. Це не вина інституту приватних виконавців, адже основна проблема полягає в неможливості виконати рішення проти держави. Як раз інститут приватних виконавців є тим, який дає можливість цю негативну статистику виправити», – додав Володимир Венгер, декан Факультету правничих наук Національний університет "Києво-Могилянська академія".
«З приватними виконавцями України я вже співпрацюю десять років, допомагаючи розвивати цю важливу професію. Я впевнений, що ви успішно продовжите розвивати свої навички, підвищувати кваліфікацію та ставати дедалі сильнішою і згуртованою спільнотою», - зазначив комісар юстиції Франції та міжнародний експерт EU Project Pravo-Justice Ліонель Декотт.
Повний відеозапис конференції доступний за посиланням:









































































































































































































Коментарі