• Юридичний Факультет

Custody Records у місті Ковель

28 жовтня цього року керівник юридичної клініки «Ad Astra» ВНУ імені Лесі Українки Віталій Єлов, він же регіональний координатор Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Волинській області взяв участь у відкритті оновленого приміщення Ковельського районного управління поліції де встановлена система «Custody Records», що передбачає електронну фіксацію дій, що відбуваються із затриманими особами, яке проходило за участю начальника ГУНП у Волинській області Юрія Крошка, начальника Управління дотримання прав людини Національної поліції України Руслана Горяченка, голови Волинської ОДА Юрія Погуляйка, голови Волинської обласної ради Григорія Недопада, голови Ковельської РДА Ольги Черен, Ковельського міського голови Ігоря Чайки, представників інших органів влади та правоохоронців.Це четвертий підрозділ поліції на Волині , де запрацювала система відеомоніторингу «Custody Records». Відтепер кожний крок поліцейських буде видно на камерах відеоспостереження.

Начальник ГУ Нацполіції у Волинській області Юрій Крошко розповів, що на ремонтні роботи було залучено майже три мільйони гривень, частину з яких надала Ковельська громада. «Роботи були заплановані ще в минулому році, гроші були закладені, тож вирішили таки добудувати це приміщення, незважаючи на воєнний стан. Адже ми й воюємо за те, щоб утверджуватись як європейська держава, де всі заслуговують на гідні умови», - відзначив він.

Оновлене приміщення управління поділене на дві частини: службову і для роботи з громадянами, відеоспостереження тут відбувається 24/7. Також облаштований фронт-офіс, де завжди присутній поліцейський, що наддасть кваліфіковану допомогу або покличе того, хто точно допоможе людині. Присутнім продемонстрували весь етап затримання й допиту особи, яка, за легендою, вчинила правопорушення.

Працівники поліції продемонстрували присутнім весь етап затримання й допиту особи, яка, за легендою, вчинила правопорушення. Так, потрапляючи в підрозділ, особа має пройти інтерв’ювання з інспектором з дотримання прав людини, після чого поспілкуватися із захисником та слідчим. З досвіду функціонування «Custody Records» в інших підрозділах, запис з камер спостереження неодноразово допомагав встановити істину та побачити реальний стан справ.Подбали в оновленому приміщенні поліції й про маломобільні групи населення. В приміщенні дотримані усі умови безбар’єрності. Слід зазначити, що в оновленому приміщенні є все для фіксації дій, що відбуваються з затриманими особами. Фіксується і кожен крок поліцейських. Таким чином унеможливлюється як порушення прав громадян, так і безпідставні звинувачення правоохоронців.

На завершення, присутній на відкритті оновленого приміщення начальник Волинської обласної військової адміністрації Юрій Погуляйко висловив вдячність усім причетним за таку важливу роботу і такий простір. «Ми робимо і далі робитимемо все, щоб наш регіон був безпечним», – сказав він.

8 переглядів0 коментарів